Menu

Jakiego rodzaju rekwizyty dla dziecka do kąpania?

0 Comments


Pielęgnacja maluszka to wielokroć powód do strachu dla nowo upieczonych rodziców. Rodzi się wówczas fobia, by nie wyrządzić synkowi krzywdy, bo niemowlak daje się poznać jako słaby i delikatny. Niemniej jednak nie tak olbrzymi niepokój jak go nakreślają, wystarczające będzie posiadanie właściwych tekstyliów do kąpieli i nabranie nieco wprawy.

Jakiego typu są potrzebne tekstylia do kąpieli?

Na wstępie niezbędne jest, aby nabyć balię i siedzisko czy też matę antypoślizgową do pluskania. Przyjemnie jest kąpać synka, gdy balia została położona na stelażu. W związku z tym odciążony jest kręgosłup rodzica. Ponadto niezbędny jest ręcznik z kapturkiem, którym można w szybkim tempie opatulić maluszka, ażeby nie przemarzło. Odpowiedni będzie ręcznik z okryciem głowy z naturalnej tkaniny typu frotte, dlatego, że jest miękki i niesamowicie dokładnie pochłania wodę. Aktualnie w naszym posiadaniu jest znaczny wachlarz pianek do pluskania dla noworodków, nie należy organizować nazbyt wielu środków higienicznych. Wystarczy środek dwa w jednym, do całej sylwetki oraz skóry głowy. Do przeprowadzenia płukanki przyda się termometr do sprawdzania temperatury cieczy, a po szorowaniu należy trzymać umieszczone w zasięgu ręki wszelkie tekstylia do nawilżanie naskórka niemowlaka. Należą do nich: balsam bądź oliwa, smarowidło na odparzenia, wyczyszczone ubranko, pieluszka, aspirator do nosa, grzebyk do włosów.

Jak ma odbywać się kąpiel niemowlaka?

Po pierwsze wskazane jest ułożyć wszystkie pożyteczne tekstylia do mycia. Nalać wodę do misy oraz sprawdzić jej temperaturę. Ciecz musi mieć około 37 stopni. Na spód wanienki bądź na gąbkę kąpielową kładzie się tetrę oraz wlewa się mało żelu. Jeśli wszystkie rzeczy są przygotowane, możemy bez pośpiechu wkładać maleństwo do miski, gdy nie mamy podkładki antypoślizgowej ani siedzenia, wskazane jest podtrzymywać maleństwu główkę.

Pierwsze mycia mają być niedługie, wystarczy ochlapać noworodka ostrożnie wodą. Skroń należy obmyć okładem zanurzonym w gorącej, czystej cieczy. Gdy maleństwo jest już po kąpieli, owija się je w przygotowany wcześniej na półce bądź łóżku ręcznik z nakryciem na głowę i delikatnie wycieramy naskórek malucha. Oczyszcza się miejsce po odciętej pępowinie oraz nos malucha, nawilżamy skórę lotionem i maścią na odparzeliny, a kolejno zakładamy pieluchomajtki oraz ubieramy. Później wyczesujemy włoski, zwłaszcza kiedy noworodek ma wiele włosów.