Menu

Gdzie szukać rady w razie kłopotów w rodzinie?

0 Comments


Nie którąkolwiek sprawę w istnieniu umiemy znać przed faktem a także znienacka się prezentuje, iż żywotny wspólnik to agresor, tudzież dzieci wciągają się w niezbyt właściwe sytuacje. W którym miejscu szukać porady w pokrewnych chwilach?

Misja Niebieskiej Linii

Głównym gestem w nagłych przypadkach skojarzonych życiem familii winien okazać się kontakt na Niebieską Linię. Toż zwyczajowa godność Ogólnonarodowego Ratownictwa dla Ofiar Brutalności w Rodzinie. Numer na osiągalny spośród dowolnego miejsca w kraju telefon kontaktowy dla dotkniętych agresją w familii to 800 12 00 02, natomiast numer na dodatkowy telefon zaufania to 116 123. Te kluczowe wiadomości przydadzą się, jeśli śród najbliższych przytrafi cokolwiek nieapetycznego, czego momentami boimy się zdradzić. Przemoc we własnym domu to traumatyczne przeżycie i często brak odwagi woli, by zawiadomić organy ścigania, chociaż właśnie tu trzeba zawiadamiać o każdym wypadku agresji.

Nie tylko kobiety. Mężczyźni także bywają ofiarą przemocy

Choć to temat nierzadko omijany, tak przez środki masowego przekazu, jak i przez otoczenie, należy mieć świadomość, że wobec mężczyzn także jest stosowana przemoc. Dla tych, których dosięgła przemoc wśród bliskich, też czynna jest Niebieska Linia; równość płci powinno sięgać każdej dziedziny rzeczywistości, także wsparcia udzielanego osobom doświadczającym przemocy, więc mężczyźni powinni otrzymywać identyczną pomoc jak płeć przeciwna. Istotne, by w przypadku zawiadomienia o przemocy, panowie czuli się bezpiecznie i nie mieli przeświadczenia, że są lekceważeni czy niewarci uwagi, gdyż stali się ofiarami.

Bezpłatna pomoc prawna

To, o czym nie możemy zapomnieć, to fakt, że od początku 2019 roku jest możliwość otrzymania darmowej pomocy u prawnika. Skutek jest taki, że także uboższe osoby otrzymają pomoc w sytuacjach, które wydają się dla nich nie do przejścia. Wystarczy przez wyszukiwarkę dowiedzieć się (wpisując np. wyrażenie „prawo rodzinne łódź„), którzy prawnicy są specjalistami od prawa rodzinnego i równocześnie pracują w ramach programu bezpłatnej pomocy prawnej. Gdyby tak nie udałoby się nam odnaleźć właściwego adwokata, który obsłuży nas za darmo, musimy zadzwonić do odpowiednich wydziałów samorządowych i tam postarać się o informacje na ten temat.