Menu

Mąż nadużywa alkoholu – co zrobić?

0 Comments


Niezmiernie popularną przyczyną rozpadu związków okazuje się być uzależnienie od wódki. Problem alkoholowy częściej dopada mężczyzn niż kobiety.Alkoholizm jednego spośród współmałżonków powoduje ogrom kłopotów istoty rodzinnej.

Znów wrócił pijany…

Problem nadużywania alkoholu dotyka coraz większej grupy ludzi. Stanowi również jedną z częstszych przyczyn powodujących rozpady związków.Osoby, które są związane z uzależnionym od spirytusu, zwie się niejednokrotnie „współuzależnionymi”.Ze względu na przeszkody powstałe w skutek nałogu męża, niejednokrotnie dochodzi do wrażenia niemocy. Taka sytuacja skutkuje najczęściej do zrujnowania relacji między stronami związku.Decyzja o odejściu ciągnie za sobą sporo niepewności i rozterek emocjonalnych.Często przyjmujemy, iż droga nam osoba cierpi na ciężką dolegliwość, którą usilnie staramy się pokonać. W sytuacji bez rozwiązania przymuszeni jesteśmy do bycia w toksycznym związku. Znaczącym problemem w rezygnacji z alkoholu jest wpływ na członków rodziny nałogowca. Jeżeli nie decydujemy się na zerwanie oraz podejmujemy próbę pomocy bliskiemu mężowi, warto skierować go na kurację dla ludzi uzależnionych od alkoholu, na której otrzyma on wsparcie lekarzy w walce z nałogiem. Zdarza się, że leczenie nie wywołuje pożądanych wyników ze względu na trwałe pragnienie powrotu do nałogu. Wtedy jedyną deską ratunku okazuje się być często odwyk. Okres trwania odwyku przeżywają zarówno najbliżsi oraz rodzina. Szczególnie wpływa to na najmniejszych członków rodziny mianowicie dzieci, które nie mogą poradzić sobie z żalem po gwałtownej stracie rodziciela. Ciężko objaśnić dzieciom absencję ojca albo mamy w domowych czterech ścianach.

Kłótnie w rodzinie

W przypadku problemów z alkoholem z jednej ze stron, mogą wyniknąć regularne starcia.Prowadzone przy pośrednim udziale dzieci tworzą stałe, wielokrotnie nieodwracalne, skutki uboczne.Nierzadko jedynym odpowiednim rozwiązaniem wydaje się być rozwód.Decydując się na tak ogromny krok powinno się zdobyć konsultację od kompetentnego pracownika kancelarii adwokackiej. Współcześnie ogromną paletę ofert możemy odnaleźć w Internecie. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszemy np. „adwokat rozwód Łódź”. Dostaniemy wtenczas szereg wyników, dzięki którym wyszukamy specjalistę, który odpowiada naszym wymaganiom.
|