Menu

Inhalacje – jak sie sobie uprzyjemnić?

0 Comments


Zdarza się, że zabiegi inhalacyjne mogą być nieunikniona; w takich przypadkach lekarz musi uznać, że świetnie mogą sprawdzić się leki wziewne, spożywane tak przy zwyczajnych przeziębieniach, jak również przy cięższych, długotrwałych dolegliwościach. Do wygodnej procedury inhalacji konieczny nam będzie niewątpliwie konkretny inhalator, natomiast znacznie wygodniejsze oraz lepsze dla naszego zdrowia może okazać się zastosowanie go w zintegrowaniu z komorą inhalacyjną, taką jak choćby Philips Optichamber.

Nebulizacja – co to oznacza w praktyce?

Nebulizacja to to specjalistyczny termin, jaki odnosi się do wziewnego stosowania preparatu. Do tego nieuniknione okazuje się uruchomienie nebulizatora, a więc akcesorium, które rozrzedzi zalecony medykament do struktury aerozolu i umożliwi nam jego zastosowanie. Preparat po wziewnej aplikacji dociera praktycznie natychmiastowo do samych płuc oraz oskrzeli, co intensyfikuje jego reakcję; dobrze jest również mieć na uwadze, że w przypadku środka w postaci aerozolu stosowana jest stosunkowo mniejsza doza niż w w przyrównaniu do środków w zupełnie innej postaci, co ogranicza potencjalne skutki uboczne.

Kto najlepiej skorzysta z komory inhalacyjnej?

Do przeprowadzenia nebulizacji wystarczy jedynie przeciętny model inhalatora, aczkolwiek bez wątpienia korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się sprawienie sobie specjalistycznej komory do inhalacji. Polepsza ona podawanie leku, użytkownik aparatury też ma okazję z jej wykorzystaniem zaobserwować, czy wziął odpowiednią dawkę. Komora do inhalacji Optichamber charakteryzuje się wyjątkowo małym oporem wdechowym oraz wydechowym, co zezwala na używanie aparatury także nieco młodszym użytkownikom (w grę wchodzi wówczas nieco niższe ciśnienie). Dodatkowo Optichamber ma lepiej dostrzegalny zawór wydechowy, który ułatwia wymierzanie liczby wydechów, a oprócz tego pozwala nam na niemalże całościowe użycie preparatu. Komora inhalacyjna jest dosyć nie największa oraz bezproblemowo wejdzie do torby podróżnej.