Menu

Nowa przyczepa kempingowa – a może kamper?

0 Comments


Amatorzy aktywnych wakacji chętnie kupują zarówno tradycyjne przyczepy kempingowe, jak i kampery. Jeżeli nie masz doświadczenia w caravaningu i masz wątpliwości, co okaże się najbardziej odpowiednie, na pewno przydatna będzie podstawowa wiedza.

Kluczowa różnica pomiędzy kamperem i przyczepą turystyczną opiera się na tym, że ten pierwszy stanowi rozwiązanie samo w sobie i pełni funkcję domu na kółkach. Przyczepa turystyczna natomiast zawsze wymaga przymocowania do pojazdu, w związku z czym musimy także zainwestować w napęd do przyczepy kempingowej. Oba rozwiązania posiadają ostatecznie wiele zalet i posiadają swoich zwolenników. Jak podjąć właściwą decyzję?

Przyczepa kempingowa okaże się lepsza, jeżeli preferujesz odpoczynek na kempingu zharmonizowany ze zwiedzaniem miasta i krótkimi wypadami na przejażdżki. Swoją przyczepę możesz wtedy pozostawić na polu campingowym, a na wycieczkę przejechać się odciążonym pojazdem. To szczególnie wygodne rozwiązanie również wówczas, gdy bierzemy pod uwagę nieco dłuższy pobyt, jaki wiąże się z potrzebą wyjść do okolicznego sklepu. Nie jest łatwo bowiem przemieszczać się w obrębie miejscowości turystycznych, nieprzerwanie ciągnąc za samochodem, pełny dobytek.

Popularne kampery natomiast oznaczają dla nas znacznie więcej miejsca i możemy oczekiwać np. prysznica. Poza tym jazda pojazdem kempingowym jest łatwiejsze i szybsza, o ile poruszasz się po drogach wysokiej jakości. Wejście w posiadanie kampera warto dokładnie rozważyć. Wiąże się on z większymi wydatkami aniżeli zakup przyczepy kempingowej. Ponadto samochodem osobowym po odpięciu doczepy jesteśmy w stanie się poruszać w dowolną pogodę, a kamper jesienią i zimą będzie niestety stać w schronieniu. Właśnie dlatego powinno się również rozważyć wynajęcie go na jakiś czas.