Menu

Prysznic w wannie – jak go wziąć i nie zalać łazienki?

0 Comments

Wybór pomiędzy wanną i prysznicem nie jest taki prosty Zarówno wanna jak i prysznic posiada dużo zalet. Nieważne na co padnie wybór, to niezaprzeczalny fakt jest taki, iż w wannie możemy wziąć prysznic, ale prysznic nie zastąpi nam wanny. Producenci sanitariów łazienkowych stają na głowie, by każdego roku wprowadzić nową kolekcję, eleganckich oraz oryginalnych rozwiązań, dzięki którym łazienka będzie wyglądać pięknie a także będzie funkcjonalna.

Kabino-wanna – wersja z remontem

Kabino-wanna to komplet, który zawiera w sobie wannę oraz specjalny parawan na wannę. Z uwagi na to, że takie podejście od pewnego czasu zyskuje na popularności coraz więcej producentów wprowadza je do swojej kolekcji. Wraz z liczbą ofert powiększa się możliwość dostosowania kabino-wanny nie tylko pod względem wymiarów, ale również wyglądu łazienki, wzornictwa. Decydując się na generalny remont łazienki, możemy kupić doskonałą kabino-wannę. Co jednak, gdy nie stać nas na generalny remont bądź wanna, którą mamy była świeżo zamontowana i szkoda jej usuwać?

Modyfikacja wanny bez remontu

Jeżeli zależy nam na kabino-wannie natomiast nie zamierzamy inwestować zbyt dużych pieniędzy w remont, możemy pokusić się o kupno oddzielnych elementów i dopasowanie wanny pod nasze preferencje.
Wydawać się może, iż montaż słuchawki prysznicu załatwi sprawę szybkich kąpieli. Niestety bez dobrej zasłony, nasza łazienka stale byłaby zalana. Do słuchawki obowiązkowo należy dobrać jakąś formę zasłony.
Najtańszym oraz najprostszym wyjściem z sytuacji jest przymocowanie zasłonki.
Czasy gdy wieszaliśmy koszmarnie wyglądającą ceratę na szczęście dawno odeszły w zapomnienie.

Współczesne zasłony prysznicowe nie mają nic wspólnego z nieestetycznymi ceratami z ubiegłych lat. Poza zasłoną mamy też wielki wybór uniwersalnych parawanów nawannowych.

Siedzisko do wanny zapewni wygodę podczas pielęgnacji.

Genialnym gadżetem, w który należy się zaopatrzyć gdy planujemy brać prysznic w wannie jest siedzisko do wanny. Stołeczek ułatwi nam zabiegi pielęgnacyjne. Siedzisko sprawi, że namydlenie ciała czy ogolenie nóg nie będzie już problemem chociażby podczas pospiesznego prysznicu. Dzięki niemu unikniesz kładzenia się w wannie, kłopotliwych zmian pozycji, a dodatkowo siedząc minimalizujesz niebezpieczeństwo poślizgnięcia się oraz upadku. Siedzisko do wanny musi spełniać kilka warunków aby dobrze pełniło swoją funkcję.
Aby było wygodne musi mieć właściwą wielkość.

Kolejnym aspektem jest rodzaj montażu. Stołki mogą być montowane do wanny, do ściany, lub po prostu do niej wstawiane.