Menu

Jakie codzienne problemy mogą mieć osoby z ograniczeniami ruchowymi?

0 Comments

Coraz częściej zdarza się, że w naszym życiu proces montowania uchwytów dla niepełnosprawnych osób okazuje się bardziej problematyczny, niż na początku nam się wydawało. Najczęstszym problematycznym zagadnieniem okazuje się często sposób ich rozmieszczenia. Trzeba zatem nie tylko mieć pojęcie , z jakiego materiału powstały. Konieczna jest również informacja w jakim stopniu są trwałe i wytrzymałe , a także to, gdzie powinno się umieścić takie uchwyty.

Do czego służą uchwyty dla niepełnosprawnych?

Czasami przytrafia nam się, że na co dzień nie poświęcamy czasu na rozmyślanie o problemach, ale najczęściej jest tak jedynie do momentu, kiedy nie spotkają nas lub kogoś z naszych bliskich. Bardzo dużo osób nie ma pojęcia o tym, na ile w przestrzeni publicznej ważne okazują się nawet drobne modyfikacje przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Przede wszystkim należy pamiętać, by zapewnić im Takie uchwyty będą prawdopodobnie jedną z ważniejszych kwestii dla poprawy komfortu pozornie banalnych czynności osobom niezdolnym do samodzielnego poruszania się. Należy jeszcze na etapie planowania tego rozwiązania dokładnie przemyśleć kwestie przystosowania domowej toalety i łazienki dla naszych najbliższych, którzy są już w podeszłym wieku lub mają za sobą jakieś groźne urazy. Może się też okazać, że umieszczenie w domu takich produktów to kwestia kilku tygodni lub miesięcy. Niejednokrotnie po okresie rekonwalescencji i ukończeniu rehabilitacji możliwe jest usunięcie wszystkich uchwytów. Bywa też tak, że będą musiały pozostać na ścianach łazienki na nieco dłuższy okres i to zazwyczaj w dużej ilości. Oczywiście musimy też sprawdzić wcześniej, w jakich konkretnie punktach uchwyty powinny zostać zamontowane.

Jakie jest najlepsze miejsce na uchwyty do łazienki dla niepełnosprawnych?

Zazwyczaj w chwili, gdy staniemy się posiadaczami wszystkich niezbędnych akcesoriów, to wraz z nimi w opakowaniu znajdziemy instrukcję. Jest ona potrzebna, gdyż z jej pomocą w dowolnym momencie sprawdzimy, jakie parametry powinno mieć pomieszczenie oraz z jakich dokładnie surowców zostały wykonane nasze uchwyty do łazienki dla niepełnosprawnych. Następną, jednak równie ważną rzeczą, o której nie należy zapominać, będzie oczywiście informacja dotycząca tego, na jakiej wysokości powinny być zamontowane wybrane uchwyty. Trzeba pamiętać głównie o tym, że muszą to być takie rozwiązania, które są wygodne i funkcjonalne dla osoby niepełnosprawnej. To oczywiste, że takich uchwytów nie należy montować w miejscu trudno dostępnym. Kolejna ważna sprawa to pozycja i poziom uchwytów. Wszystko po to, aby osoba niepełnosprawna o danym wzroście otrzymała uchwyty indywidualnie dopasowane do swoich gabarytów oraz do swoich możliwości i ewentualnych ograniczeń związanych ze swoją niepełnosprawnością bez względu na jej powód. Jak wiadomo, celem jest tu jak największy komfort oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i jak największej swobody. Funkcjonalność również będzie tutaj kwestią pierwszoplanową. Jeśli pojawią się jakieś kłopoty najlepiej skorzystać z pomocy kogoś bardziej doświadczonego.