Menu

Podróżowanie z przyczepą kempingową – czyli jak zaoszczędzić na wakacjach

0 Comments


Zapewne nie raz myślałeś jak zaoszczędzić pieniądze podczas urlopu.
Jeżeli nie zależy Ci na kilku gwiazdkowym hotelu oraz jacuzzi w wynajmowanym pokoju, możesz rozważyć znacznie tańszy sposób na nocleg. Nieszablonową a jednocześnie najtańszą opcją podróżowania jest kempingowanie.

Wynajęcie przyczepy kempingowej – koszty

Zastanawiasz się, ile kosztuje taka rozrywka?Na pewno mniej, niż zakładasz, Najdroższy może okazać się wynajem przyczepy. Na ten cel trzeba przygotować najwięcej pieniędzy. Możesz być pewny, że koszty wynajmu będą o wiele mniejsze aniżeli nocowanie w hotelach.
Jak się pewnie domyślasz, nieodzowny do podróżowania z przyczepą jest hak. Jeżeli go nie posiadasz, musisz dodać do kosztów wyprawy kwotę, jaką uiścisz za jego montaż.Sama przyczepa, w zależności od jej komfortu, będzie nas kosztować w granicach 1500 zł za dwa tygodnie – lecz już z obliczoną za wynajem rękojmią, i wszystkimi wygodami wewnątrz.
Lodówka do przyczepy kempingowej czy grzałki to niewątpliwy standard. Wynajmując przyczepę nie musisz niepokoić się o niezbędne do podróży akcesoria.
Wynajem przyczepy oraz założenie haka to kluczowe koszty.

Co dalej?

Należy pamiętać, że oprócz pożyczenia przyczepy, musimy liczyć się z kosztami pożywienia, rozrywki, opłatami za miejsce kempingowe czy specjalne akcesoria.
Nietuzinkową propozycją jest wypożyczenie tzw. przedsionka. To pewnego rodzaju przedłużenie przyczepy, które może być potrzebne, jeżeli chcesz zwiedzać z większą ilością osób. Przedsionek to szczególnie użyteczna propozycja, zważywszy na małe gabaryty przyczepy. Dzięki tej opcji, zyskujesz kilka ponadplanowych metrów, natomiast koszt jej wypożyczenia nie jest duży.

Opłata za miejsce namiotowe nie jest duża. Wynosi przeważnie ok 10zł za osobę.
Dodatkowo warto pamiętać o przyłączeniu prądu do naszej przyczepy oraz samochodu. Będzie to kosztowało kilka złotych więcej, jednak standard wyprawy zdecydowanie wzrośnie. Wszystkie opłaty postojowe są liczone dobowo. Należy je pomnożyć przez liczbę dni, naszej wycieczki.

Koszt dwutygodniowej podróży dla czteroosobowej rodziny będzie oscylował w granicach 1200zł. Końcowy koszt podróży będzie niewątpliwie zależał od tego, w jakich warunkach zdecydujecie spać.

Planując budżet wakacyjny należy wziąć pod uwagę koszty paliwa. I tu należałoby mieć na uwadze, iż auto, które ciągnie za sobą przyczepę kempingową pali więcej.
Uogólniając: czteroosobowa grupa chcąca wyjechać na dwa tygodnie, musi liczyć się z kosztem w granicach 3500-4000zł.

Jest to znikoma opłata jak na tak długi wyjazd. Biwakowanie z całą pewnością spodoba się nie tylko dorosłym lecz także zapadnie w pamięć najmłodszym uczestnikom wycieczki.