Menu

Czym cechuje się olej z czarnuszki?

0 Comments

Ziarna czarnuszki są w stanie zaskoczyć, gdy idzie o właściwości pozytywne dla zdrowia. Stosuje się ją nie tylko w jadłospisie, ale także w kosmetyce. Warto przekonać się, jakie cenne elementów dostarcza i jakie minimalizuje dolegliwości.

Nigella sativa – cenne zalety

Jednym z najczęściej używanych składników zdrowej diety wciąż pozostaje właśnie olej czarnuszkowy. Ma odrobinę gorzki smak, ale warto dodać go na listę najlepszych artykułów . Jego stosowanie niesie ze sobą ogrom korzyści dla zdrowia. Oleje da się dostać tak w sklepach ze zdrową żywnością, jak i placówkach farmaceutycznych w sieci. Proponuje je także Marek Skoczylas, który w bogatej ofercie ma sporo suplementów i produktów wprost z natury, wspomagających funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Olej z czarnuszki można stosować w przypadku licznych dolegliwości żołądkowych, pomaga także leczyć zmiany występujące na skórze. Sięga się po ten produkt, gdy pojawią się wrzody żołądka. Ma w sobie olejek eteryczny o wyjątkowych właściwościach. Zaleca się stosować oleje tłoczone na zimno, dlatego że zachowują znacznie więcej cennych witamin, składników organicznych oraz wartości odżywczych. Powinno się go stosować także podczas zapalenia gardła i w przypadkach uczuleń.

Zdobyliśmy prawdziwego sojusznika w walce o odpowiednie oddychanie i trawienie

Olej jest naturalnym pomysłem na radzenie sobie z przeziębieniem – nie niesie ryzyka wystąpienia dolegliwych skutków ubocznych generowanych przez leki antyhistaminowe. To tradycyjny, bezpośredni środek na zapalenie oskrzeli. A to za przyczyną olejków eterycznych, które rozszerzają oskrzela. Neutralizuje również wydzielinę nagromadzoną w drogach oddechowych.

Jak wspomnieliśmy, olej z Nigella Sativa sprawdza się przy problemach z trawieniem. Mowa o stanach zapalnych powiązanych z żołądkiem, jelitami i dwunastnicą. Szczególną cechą olejów czarnuszkowych jest przeciwdziałanie zainfekowaniu helicobacter pylori – groźną bakterią systemu trawienia. Listę plusów uzupełnia wspomaganie wątroby.