Menu

Przydomowa szklarnia – kto powinien w nią zainwestować?

0 Comments


Ogródek przy domu, który co roku daje nam piękne plony, ale do tego potrafi prezentować się wyjątkowo efektownie, to marzenie wielu z nas. Na szczęście możemy spełnić je samodzielnie budując szklarnie ogrodowe. Dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie?

Zakładając szklarnie ogrodowe mamy możliwość hodować swoje ulubione owoce, warzywa i zioła na własnych warunkach – czyli w 100% naturalnie. Nie potrzebujemy do tego sztucznych nawozów, przez co nasze zbiory będą dla nas nie tylko zdrowsze, ale i o wiele smaczniejsze. Projektowanie szklarni lub profesjonalnych tunelów sprawia, że łatwiej nam uzyskać zamierzone rezultaty, ponieważ rośliny nie są eksponowane na zmienne w ciągu roku warunki pogodowe.

Obecnie zmagamy się z zanikiem pór przejściowych – a takie wahania są dość trudne dla wielu roślin, ponieważ wpływają to niekorzystnie ich procesy wegetacyjne. Szklarnie ogrodowe sprawiają, że okres wegetacyjny staje się dłuższy, ale również dają nam wyraźnie skuteczniejszą kontrolę nad nimi. Nasze roślinki oszczędzane są w ten sposób przed niezdrowym chłodem zimą, jak również zbytnimi upałami w ciągu lata.

Szklarnia ogrodowa prawie zawsze zostaje zaprojektowana w ten sposób, że łatwo wygospodaruje się w niej trochę miejsca na proste narzędzia ogrodowe i dodatki, które przydają nam się właściwie codziennie. Wtedy też wszystko co najważniejsze znajduje się w jednym pomieszczeniu, nie trzeba wyszukiwać narzędzi ogrodowych niezbędnych w danej sytuacji. Oprócz tego nie są już one narażane na mrozy, poziom wilgoci czy zmienne warunki pogodowe, które przyczyniają się do powstawania korozji.

W całkowicie naturalnych warunkach rośliny wsadzone bezpośrednio w ziemię muszą zmagać się z najróżniejszymi szkodnikami. Szklarnie ogrodowe bronią przed naruszaniem upraw przez krety, nornice, szpaki i inne stworzonka, które z pewnością zasmakowałyby w naszych roślinkach.